Aktualności

Napisz prezent…

W maju podczas spotkania Rady Rodziców Gdańskiej Autonomicznej Szkoły z dyrektorem Poradni Ewą Czech narodził się pomysł stworzenia wspólnego prezentu dla uczniów – zbioru bajek i baśni napisanych przez rodziców i nauczycieli. W realizację projektu „Napisz prezent…” zaangażowało się mnóstwo osób. Rodzice ochoczo zabrali się do pracy i zaczęli w tajemnicy przed swoimi dziećmi tworzyć liczne bajkowe prezenty. Wśród nadesłanych utworów znalazł się również jeden napisany przez wicedyrektor GASP - Dorotę Mosiewicz.
Mijał czas i kolejni rodzice zabierali się do pracy. Po pisaniu przyszedł czas na prace redakcyjne i edytorskie. Zebrane dzieła pt. „Dla naszych dzieci…” zostały przygotowane do wydania, stworzono też projekt okładki. I tak powstały niezwykłe książeczki...
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie GASP otrzymali w prezencie zbiór bajek i baśni. Dzieci z dużym zainteresowaniem przeglądały książki, ze zdziwieniem odkrywając, że autorami niektórych z nich są ich rodzice. Mamy nadzieję, że to nie koniec tej pięknej historii, a w kolejnych latach do grupy autorów prezentów dla dzieci dołączą kolejni rodzice, a uczniowie będą z zaciekawieniem oczekiwać efektów ich twórczości.

Czerwiec 2014, Agnieszka Bystra-Grabowska – psycholog