Aktualności

Finał Szlachetnej Paczki 2015

Ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej doczekał się już 15 finału. „Szlachetna Paczka” realizowana przez Stowarzyszenie „Wiosna” w miniony weekend 12-13 grudnia połączyła prawie milion osób. Od 15 lat, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki przygotowane przez darczyńców. W zależności od potrzeb rodziny w paczkach znajdują się m.in. takie rzeczy jak: żywność trwała, środki czystości, artykuły gospodarstwa domowego, odzież, elementy wyposażenia domu, a także osobiste upominki. Rodzinom, oprócz darów materialnych ofiaruje się także promyk nadziei na poprawę swojej skomplikowanej sytuacji, co jest istotą tego projektu.
„Szlachetna Paczka” to przedsięwzięcie integrujące ludzi dobrej woli: wolontariuszy, opiekunów rodzin, dobroczyńców. Dzięki nim zbliżające się święta mogą być dla wielu rodzin okresem wytchnienia i radości. Z tego powodu zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Osiek” ponownie zaangażował się w szlachetną akcję. Razem zebraliśmy niezbędne środki, udaliśmy się na zakupy, przygotowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, a zapakowane paczki dostarczyliśmy do wyznaczonego magazynu. W tym roku również udało się podarować uśmiech wybranej przez nas rodzinie.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który powinien być przeżywany w szczęśliwej i ciepłej atmosferze, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powodzenia tegorocznej „Szlachetnej Paczki”.

Grudzień 2015, Ewa Wójtowicz – logopeda