Poradnia w szkole

Rok szkolny 2018/2019

czerwiec

maj

kwiecień

marzec

luty

styczeń

grudzień

listopad

październik

Wrzesień

Rok szkolny 2017/2018

Czerwiec

Maj

Kwiecień

Marzec

Luty

Styczeń

Grudzień

Listopad

Październik

Wrzesień

Rok szkolny 2016/2017

Czerwiec

Maj

Kwiecień

Marzec

Luty

Styczeń

Grudzień

Listopad

Październik

Wrzesień

Rok szkolny 2015/2016

Czerwiec

Maj

Kwiecień

Marzec

Luty

Styczeń

Grudzień

Listopad

Październik

Wrzesień

Rok szkolny 2014/2015

Wakacje 2015
Czerwiec

Maj

Kwiecień

Marzec

Luty

Styczeń

Grudzień

Listopad

Październik

Wrzesień

Rok szkolny 2013/2014

Wakacje 2014

Czerwiec

Maj

Kwiecień

Marzec

Luty

Styczeń

Grudzień

Listopad

Październik

Wrzesień

Rok szkolny 2012/2013

Wakacje 2013

Czerwiec

Maj

Kwiecień

Marzec

Zimowe opowieści

W grudniu za oknami była raczej jesień, ale podczas zajęć w klasie 3 B pt. „Zimowe opowieści” można było poczuć baśniowy, mroźny klimat. Warsztaty miały na celu rozwijanie kreatywności dzieci i ćwiczenie umiejętności pracy w grupach. Mając do dyspozycji 10 słów uczniowie mieli za zadanie stworzyć zimową opowieść, która te słowa zawiera, a potem przedstawić ją na forum klasy. Świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem, a przedstawianym opowieściom towarzyszyły ilustracje i małe inscenizacje. Poniżej zimowe opowieści z kl. 3 B:

„Pewnej bardzo zimnej, grudniowej nocy zaczęły spadać pierwsze płatki śniegu. Dwa malutkie niedźwiedzie obudziły się i zobaczyły, że nie ma ich rodziców. Usłyszały krzyk, rozejrzały się i w głębi lasu zobaczyły ogień. Pobiegły tam, bo myślały, że to ich rodzice. Przez przypadek weszły na oblodzone jezioro. Zobaczyły bałwana, któremu wiatr zdmuchnął nos. Potem przyniosły mu ten nos i się z nim zaprzyjaźniły. Misie z bałwanem oglądały ogromny oraz piękny księżyc. Nagle przybiegli rodzice misiów i powiedzieli, że bardzo się martwili, że ich nie było, ale dobrze, że ich znaleźli. Potem rodzice razem z misiami i bałwanem oglądali księżyc.” (Martyna, Natalia, Lena)

„Pewnej wietrznej nocy, gdy księżyc świecił niczym ogień, pewien niedźwiedź poszedł nad jezioro i ulepił pięknego bałwanka z płatków śniegu. Poślizgnął się na lodzie i wpadł do przerębla i po chwili przyszedł jego przyjaciel i uratował go z tarapatów. I morał z tego taki: gdy jesteś zwierzęciem, to nie budź się w zimie.” (Milla, Piotr, Kuba, Maciek S.)

„Pewnego razu był sobie niedźwiedź. Przechodził obok jeziora i wpadł na bałwana. Bałwan, który był jego przyjacielem, zniszczył się. A niedźwiedź wpadł w rozpacz i poszedł do czarownicy, która powiedziała, że można go naprawić, jeśli znajdziesz lód, ogień, płatki śniegu i kawałek nocy, wiatru i księżyca. Zapytał, czy mu da, ale powiedziała nie.” (Maciek T., Bolek, Amanda)

„Pewnego razu niedźwiedź spotkał bałwana, który był zrobiony z płatków śniegu. Gdy poszli na spacer, niedźwiedź nie uważał i wpadł do jeziora. Okazało się, że niedźwiedź jest przeziębiony. Bałwan rozpalił ogień i choć wiedział, że się roztopi, to przyjaźń i niedźwiedź były dla niego ważniejsze. Za oknem był wiatr i ciemna noc. Przed kominkiem zostały tylko małe skrawki lodu. Księżyc przypominał niedźwiedziowi o jego przyjacielu.” (Marcysia, Kacper, Witek, Julka)

„Pewnej nocy niedźwiedź Ignacy zbudował rakietę z lodu i płatków śniegu. Poleciał na Księżyc i spotkał tam pół-Marsjanina-pół-bałwana. Bardzo się z nim zaprzyjaźnił. Niestety wiatr zdmuchnął połowę bałwana do jeziora, a część Marsjanina zaczęła się palić. Miś Ignacy utracił swoją przyjaźń i był bardzo smutny.” (Zuzia, Ksawery, Wojtek, Maks)

Grudzień 2016, Agnieszka Wiankowska – psycholog