Aktualności

Szlachetna Paczka - łączy biednych i bogatych

Projekt SZLACHETNA PACZKA działa w Polsce już od 13 lat. Jest organizowany przez stowarzyszenie WIOSNA, którego prezesem jest ks. Jacek Stryczek. Ideą SZLACHETNEJ PACZKI jest zorganizowanie pomocy dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Celem jest nie tylko udzielenie pomocy materialnej, ale także danie nadziei na lepsze jutro i, jak powiedział ks. Jacek Stryczek, zainspirowanie do zmiany. Pomaga się ludziom, którzy zostali wykluczeni z życia społecznego z powodu biedy. Wolontariusze poszukują rodzin, które są w potrzebie. Spotykają się z nimi, diagnozują sytuację, dowiadują, co jest rodzinie potrzebne. Następnie decydują o tym, czy rodzina zostaje włączona do projektu. Darczyńcy wybierają rodzinę i przygotowują dla niej konkretną pomoc. Rodzina otrzymuje przed Świętami Bożego Narodzenia paczki wypełnione produktami, których potrzebuje. W paczkach przekazuje się głównie żywność, środki czystości, ubrania, przybory szkolne, ale także rzeczy, o których rodzina marzy, a na które nie mogłaby sobie pozwolić. Ich marzenia często dotyczą rzeczy, które dla większości z nas są elementem codziennego życia: czekolada, wizyta u fryzjera, piłka...
W 2012 roku pomoc SZLACHETNEJ PACZKI dotarła do 13230 rodzin, a łączna wartość przygotowanych paczek wynosiła 22,5 mln złotych. Akcja charytatywna SZLACHETNA PACZKA to połączenie działań setek tysięcy osób.
W tym roku po raz trzeci bierzemy udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Nasz Zespół przy wsparciu pracowników Gdańskiej Fundacji Oświatowej przygotowuje świąteczną paczkę dla rodziny z województwa pomorskiego. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać potrzebne:  żywność, środki czystości, ubrania, a także rzeczy, o których marzyli członkowie rodziny. SZLACHETNA PACZKA została dostarczona w niedzielę 8-go grudnia.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom wspierającym przygotowanie tegorocznej SZLACHETNEJ PACZKI. W takiej Akcji warto być RAZEM.

Agnieszka Sławenta